باند مانیتور راهنمای خرید و اشنایی با انواع میکروفون پلی بک و موزیک جدید

logo

پازل بند به نام پادکست خاطره انگیز 4
پخش آنلاین موزیک
دانلود پازل بند به نام پادکست خاطره انگیز 4

پست های ویژه

راهنمای خرید باندهای مانیتور برای استودیو

دسته بندی:باند مانیتور
راهنمای خرید باندهای مانیتور برای استودیو

راهنمای خرید باندهای مانیتور برای استودیو


Monitoring Speaker


نویسنده : مهران مکث


راهنمای خرید باندهای مانیتور برای استودیوReviewed by Admin on Sep 19Rating: 5.0

راهنمایی برای خرید باند مانیتور استودیو :

باندهای مانیتور دریافت کننده سیگنال های صوتی از قسمت D A C کارت صدا هستند و با مانیتور کردن صدای رکورد شده کمک می کنند تا میکسی موفق تر و صدایی واقعی تر از آنچه رکورد کرده اید بدست آورید تا به این طریق تفاوت نهایی بین آنچه در کامپیوتر شما میکس شده و آنچه در سیستمهای دیگر می شنوید وجود نداشته باشد.

 

. پارامتر های باندهای مانیتور:

 

. محدوده پاسخ فرکانسی یا Frequency response

 

مسلما اولین پارامتری که در مورد خرید باند مانیتورها باید مورد توجه قرار بگیرد توجه به Frequency Response می باشد.

این محدوده گستره فرکانسی ای میباشد که باند مانیتور به آن پاسخ می دهد و می تواند اصواتی را که درون آن محدوده قرار دارند مانیتور کند .

گستره شنوایی گوش انسان تقریبا بین ۴۰HZ تا ۲۰KHZ می باشد و گستره فرکانسی سازهای موجود در یک ارکستر سمفونیک تقریبا بین ۲۰KHZ تا ۴۰HZ می باشد, که بم ترین صدای آن مربوط به سازهای کنتر باس پنج سیم که بم ترین نت آن یعنی نت B دارای فرکانس ۳۰KHZ و کنترا فاگوت می باشد و زیرترین صدای آن که دارای بالاترین فرکانس یعنی ۲۰KHZ می باشد مربوط به صدای سنجها است.

مسلما هر چه اندازه کابینت (محفظه بیرونی) باند مانیتور بزرگتر باشد به معنی بزرگ بودن ووفر (Woofer) باند مانیتور می باشد که در نتیجه آن امکان مانیتورینگ فرکانسهای پایینی بیشتری داده میشود .

 

آمپلی فایر یا تقویت کننده صوتی :

 

باند مانیتورها به دو نوع کلی Active و Passive ارائه می شوند که در نوع Passive یکی از باندها به عنوان باند اصلی می باشد و درون آن دو آمپلی فایر قرار داده میشود و باند دیگری By amp یعنی برای تقویت کردن سیگنال خروجی خود نیاز به یک آمپلی فایر جداگانه یا اتصال به باند اکتیو اولی را دارد تا بتواند از آمپلی فایر آن برای تقویت کردن سیگنال خروجی خود استفاده کند.

ولی در باند Active برای هر کابینت آمپلی فایر مستقلی قرار داده شده است یعنی هر کدام از باندها جداگانه دارای یک تقویت کننده صوتی درون خود می باشند . از این نوع مانیتورها می توان برای میکس کردن به طریقه Dolby Surround هم, که در آن به بیش از دو باند مانیتور احتیاج است استفاده کرد .

 

تقسیم بندی باند مانیتورها:

 

سایز مانیتورها بر حسب اینچ می باشد:

 موردی بعدی که باید به اون توجه کرد اینچ باند مانیتور می باشد معمولا برای اتاق های ۶ متری تا ۱۲ متری از مانیتورهای ۵ اینچ استفاده می شود , پس همیشه به متراژ فضای استودیو برای خرید توجه نمایید تا همیشه خوب و دقیق بشنوید و صدا رو واقعا مانیتور کنید .

۳ اینچ ها Passive می باشند و دارای دو آمپلی فایر ۸ وات در باند اصلی خود هستند و گستره فرکانسی آنها بین ۱۰۰KHZ تا ۲۰KHZ می باشد.

۴ اینچ ها هم Passive می باشند و دارای دو آمپلی فایر ۱۶ وات در باند اصلی خود هستند و گستره فرکانسی آنها بین ۱۰۰HZ و ۲۲KHZ می باشد.

۵ اینچ ها در هر دونوع اکتیو و پسیو ارائه شده اند که در نوع پسیو آنها دو آمپلی فایر ۴۰ وات و ۳۰ وات در باند اصلی آنها قرار داده شده و در نوع اکتیو آنها در هر باند بصورت جداگانه دو آمپلی فایر ۱۲۰ وات و ۷۰ وات دارا می باشد و گستره فرکانسی آنها بین ۶۰HZ و۲۲KHZ می باشد .

۶ و ۷ اینچ ها هم اکتیو می باشندو با قدرت بیشتر و سایز ووفر بزرگترمی باشند.

۸ اینچ ها هم اکتیو می باشند و دارای دو آمپلی فایر ۱۵۰ وات و ۱۲۰ وات به تفکیک در هر دو باند خود هستند و گستره فرکانسی آنها بین ۴۰hZ تا ۲۲khZ می باشد .

و به این طریق باند مانیتورهایی با اندازه های بزرگتر نیز ساخته شده است و با قیمت بسیار گرانتر در بازار موجود می باشد .

به باند مانیتورهای کوچکتر و ضعیف تر یعنی ” ۳ و ۴ و ۵ ” اینچ , Desktop monitoring می گویند که در Home studio ها استفاده می شوند و به باند مانیتور های بزرگتر به دلیل قدرت بالا Studio monitoring گفته می شود .

 

در بخش پایانی نگاهی میکنیم به تصاویر باند مانیتورهای شرکت های معروف در زمینه ساخت این اسپیکر مانیتورها :

 

اسپیکر مانیتورینگ FOCAL Solo6 Be

اسپیکر مانیتورینگ شش و نیم اینچ :   FOCAL Solo6 Be

 

 

اسپیکر مانیتورینگ 10 اینچ - Genelec 1032BM

اسپیکر مانیتورینگ ۱۰ اینچ – Genelec1032BM

 

 

 

اسپیکر مانیتور یاماها HS 5,6,7,8,s8

اسپیکر مانیتور یاماها HS 5,6,7,8,8s

 

 

 

اسپیکر مانیتورینگ 6 اینچ - KRK VXT6

اسپیکر مانیتورینگ ۶ اینچ – KRKVXT6

شما اولین امتیاز را ثبت کنید

کد پخش آنلاین این آهنگ برای وبلاگ و سایت شما

آموزش دانلود

برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

All Rights Reserved By playbackmax.ir © 2013 - 2020 , Responsive web

طراحی و توسعه : استدیو طراحی دنج وب